Balsamické silice (terpeny) v lesním vzduchu

V roce 2017 obdržel Balneologický institut Karlovy Vary o.p.s. dotaci z rozpočtu Karlovarského kraje v rámci Programu rozvoje konkurenceschopnosti Karlovarského kraje - veřejné soutěže ve výzkumu, vývoji a inovacích -  na projekt :

 • Balsamické silice (terpeny) v lesním vzduchu 

   

  V rámci projektu budou provedena měření koncentrace alfa-pinenu v dýchací zóně (cca 1,6 m nad zemí) v lokalitě Karlovy Vary, na místech v lázeňských lesích, vhodných k procházkám.

  Předpokládaným výstupem projektu bude provedení odběru a analýzy venkovního ovzduší na látku alfa-pinen, balsamické silice, jako potenciálně zdraví prospěšné látce v lesním vzduchu v lokalitě Karlovy Vary. 

  Dále pak bude výsledkem projektu interpretace naměřených hodnot (jako podkladu pro „ přirozené inhalace“), využitelná k propagaci dalších léčebných přínosů pobytu v Karlových Varech, kromě tradiční nabídky léčivých pramenů. Následně bude zpráva o stavu lesního ovzduší sloužit k marketingovým účelům destinace.

                    

Aktuality

Výroční zpráva BIKV za rok 2017

V sekci ke stažení naleznete Výroční zprávu Balneologického institutu Karlovy Vary o.p.s. za rok 2017. 

Změna telefonního čísla BIKV

Nové a aktuální telefonní číslo BIKV je +420 725 986 689. Prosíme partnery o provedení změny ve svých kontaktech....

Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech

Karlovy Vary vstoupí o prvním květnovém víkendu do nové lázeňské sezóny. Od 5. do 7. května bude celé město žít jednou...